שיא הביקוש לדירות: הכירו את הצפון הישן ומתחם בזל בתל אביב

אם חיפשת לאחרונה דירה בצפון תל אביב, וודאי נתקלתם בצפון הישן ובצפון החדש. למעשה, שניהם אזורים ישנים (בימים אלה), משום שהצפון הישן הוקם עוד לפני קום המדינה בשנות ה-30, ואילו הצפון החדש הוקם לאחר קום המדינה, אך עד היום עושים שימוש בשני הביטויים הללו – הישן והחדש. אחד האזורים הבולטים באזור הישן הוא מתחם בזל, הנחשב למבוקש מאוד, מייד נבין למה.

אז לפני שנצלול לביקוש ולמצוקת הדיור באזור הצפון הישן, נסביר כי האזור המקורי של הצפון הישן מוגדר כשטח שבין נחל הירקון השוכן בצפון ועד אזור הדרום – שדרות בן ציון ורחוב בוגרשוב. בצד המזרחי של האזור הוא גובל ברחוב אבן גבירול במזרח, ועד האזור המערבי המסתיים בקו החוף.

השילוש הקדוש – בתי קפה ציוריים, קרבה לחוף ים ושכנים איכותיים

לא בכדי רחוב בזל והרחובות הסמוכים לו נחשבים למבוקשים ביותר בתל אביב. רחוב בזל תוכנן עוד בשנות ה-30 כאחד מרחובות הרוחב של הצפון הישן. לא בכדי ציטט בנימין זאב הרצל “בבזל יסדתי את מדינת היהודים”, ציטוט המוכר היטב לתושבי המקום ולאלה שמגיעים להחנות את רכבם בחניון בזל המפורסם, שהרי הציטוט  מופיע עוד הכניסה לחניון בכיתוב גדול שלא ניתן לפספס. כידוע, הרחוב נקרא על שם “קונגרס בזל”, הרי מדובר על מקום כינוסו של הקונגרס הציוני הראשון, בו תמצאו גם את כיכר בוני העיר המוצבת בה לוחית זיכרון של ההגנה המזכירה לנו את מקום האימונים המרכזי שלהם, ובהמשך גם לוחית זיכרון למפעל לייצור חומרי לחימה של האצ”ל שהיה ברחוב.

מתחם בזל התפתח מאוד בשנים האחרונות, בתי קפה ציוריים, חנויות אופנה יוקרתיות, מאפיות ומסעדות נפתחו בו זה אחר זה. כל אלה הפכו את האזור ליוקרתי מאוד ובו מתגוררים אנשים ממעמד גבוהה. מעבר לכך, רחוב בזל ובכלל הצפון הישן קרובים מאוד לחוף הים, בממוצע של 5-10 דקות הליכה בלבד תגיעו לגן העצמאות הקרוב למלון הילטון, ומיד משם לחוף הים. אם תרצו שופינג, תוכלו להגיע תוך דקות ספורות לנמל תל אביב ולחוש את האווירה האורבנית העוצמתית של העיר.

קצת על מחירי הנדל”ן בצפון תל אביב הישן

בצפון הישן ניתן למצוא בניינים ופרויקטי מגורים חדשים, כדוגמת מגדל המגורים המוכר “מרום בזל”, בניינים לשימור ובניינים ישנים מאוד המיועדים לפינוי בינוי כחלק מתכנית הרובעים של העיר. מחירי הנדל”ן בשכונה בהחלט גבוהים, וזאת ביחס לשכונות הסמוכות לצפון הישן, אך המסעדות, הקרבה לחוף הים, הפארקים, בתי הספר האיכותיים וה’וויב’ התל אביבי, בהחלט מסבירים את העלויות. כך למשל דירה  סטנדרטית, בת 3 חדרים, 70 מ”ר המתאימה לזוג פלוס ילד או כלב, תעלה סביב ה- 3 מיליון שקלים ואף יותר. מובן שככל שתתקרבו לרחוב בזל המבוקש, או לקרבת חוף הים, המחיר יעלה בהתאם.

מחפשים דירה באזור המבוקש? אנחנו כאן בשבילכם. צוות “יש נדל”ן” מחזיק במאגר הגדול במיוחד של דירות למכירה בתל אביב ובצפון הישן בפרט, בואו נתאם פגישה!

מתעניינים במכירה או קנייה של דירה?

מזמינים אתכם להתייעצות חינם עם מומחי הנדל”ן שלנו

שתפו את החברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השווה רישומים

לְהַשְׁווֹת
קבלו ייעוץ חינם
השאירו פרטים ומומחי הנדל"ן שלנו ידברו איתכם בקרוב
דילוג לתוכן