5 מיתוסים שכדאי לנפץ על מתווכים בתל אביב

5 מיתוסים שכדאי לנפץ על מתווכים בת”א

מה לא אומרים על מתווכים וסוכנויות תיווך, שהם גובים עמלות יקרות, שלא צריך אותם כי אפשר למכור לבד דירה ואפילו שהם תחמנים ולא אמינים ועוד שלל דברים, ממש כמו בכל מקצוע אחר. רק נזכיר שמיתוסים קיימים כמעט בכל תחום, והם תמיד מוציאים מדעתם בעלי מקצוע הנמצאים מעבר השני של המתרס. אז הבאנו לכם כמה מיתוסים על סוכנויות נדל”ן שכדאי לנפץ, מה שיאפשר לכם למצוא דירה או למכור דירה בדרך המהירה ביותר!

סוכנויות נדל”ן גובות עמלה מופרזת

נהוג לחשוב שמתווכים וסוכנויות נדל”ן גובים עמלות מופרזות בגין שירותיהם, אך מדובר במיתוס שקרי, שהרי עבודתם קשה ביותר, עליהם לרוץ ממקום למקום כדי להציג את הדירה, כאשר ברוב המקרים הם מציגים את הדירה לעשרות אנשים. אם נחלק את העמלה חלקי מספר הפגישות והזמן שהושקע, נגלה כי מדובר על שכר סביר מאוד. כידוע, בזמננו זמן שווה לא מעט כסף. בנוסף לכך, סוכנויות נדל”ן משקיעות כספים רבים על שיווק הדירה, על צילום, תשלום למודד חיצוני, תשלום לאדריכלית ועוד ועוד. מנגד, כאשר מדובר על מתעניינים המעוניינים לרכוש דירה דרך סוכנות תיווך בתל אביב, על המתווך לרוץ ממקום למקום כדי למצוא דירה שעונה על הדרישות שלהם. כפי שאמרנו, זמן שווה כסף.

מתווכים מחפשים לדפוק את הלקוח

הדבר אינו נכון כלל, משום שהאינטרס של המתווך למצוא דירה מדויקת ללקוח ולא להציג לו דירות שאינן רלוונטיות לדרישותיו. מתווך גם יידע במקרים רבים לסייע ללקוחותיו בקבלת ההחלטה הגורלית ויציג בפניהם שיקולים ואפשרויות שלא עלו בדעתם קודם לכן. לדוגמה, כיצד השקעה מזערית בשיפוץ דירה שאינה נראית אסתטית תוכל להפוך דירה בת שלושה חדרים לדירת ארבעה חדרים, או איך לעצב אחרת את הדירה כדי לקבל עיצוב פנים יפה יותר ובכן הוא יוכל להעניק מספר טיפים כדי לשדרג את חזות הדירה.  לאתר את המתווך המקצועי והאמין ביותר, זאת עבודה הקשה בפני עצמה (ועל זה נדבר בכתבה הבאה עם טיפים מעולים).

אפשר למכור דירה לבד, למה צריך מתווך?

רבים סבורים כי ניתן למכור דירה באופן עצמאי דרך אתרים ופורטלים, אך חשוב להבין שמדובר בכאב ראש הכולל את הצגת הדירה לקונים, ניהול משא ומתן ועוד. מלבד זאת, מתווך יוכל  להכווין  את מצעד הרוכשים הפוטנציאליים לדירה, כלומר למנוע הגעה של רוכשים לא רציניים שיבזבזו את זמנכם. בדרך זו, בעל הדירה יוכל להפקיד את העבודה הקשה בידי מתווך אובייקטיבי המשוחרר ממעורבות רגשית ועם ניסיון רב בהובלת הצדדים בחכמה לסגירת עסקה הוגנת לכולם.

דירה בבלעדיות ‘מעלה אבק’ בסוכנות

המילה ‘בלעדיות’ משום מה מרתיעה אנשים רבים, ומשום מה הם חוששים שהדירה תעלה אבק בסוכנות והמתווך לא יפעל כדי למכור אותה. הדבר אינו נכון כלל, משום שדווקא דירות בבלעדיות מקבלות העדפה מיוחדת בקרב סוכנויות, שהרי בתום התקופה, במידה והדירה לא נמכרה, סביר להניח שהלקוח יפנה למתווך אחר והמתווך הנוכחי יפסיד את העסקה.

מתווכים פועלים לפי האינטרסים שלהם

הדבר אינו נכון כלל, הרי מטרתו של מתווך לאפשר לשני הצדדים לצאת נשכרים. עוד נציין כי מרבית סוכנויות הנדל”ן הן שכונתיות ולכן הן דואגות למוניטין שלהן, שהרי כיום רוב סוכנויות הנדל”ן עובדות בשיטת שיווק “פה לאוזן”, שכך עליהן להפגין מקצועיות ולשמור בראש ובראשונה על אינטרס הלקוח שלהן. דבר נוסף, לא מעט פעמים עסקאות מכירה ‘מתפוצצות’ דווקא בשלב חוזה המכר, כך שמתווך מנוסה יוכל לסייע רבות כדי לגשר בין הצדדים ולהוציא את העסקה לפועל.

מתעניינים במכירה או קנייה של דירה?

מזמינים אתכם להתייעצות חינם עם מומחי הנדל”ן שלנו

שתפו את החברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השווה רישומים

לְהַשְׁווֹת
קבלו ייעוץ חינם
השאירו פרטים ומומחי הנדל"ן שלנו ידברו איתכם בקרוב
דילוג לתוכן