ההבדל בין מכירת דירה באופן עצמאי לבין סוכנות תיווך

מתווך בתל אביב

תקופת “אחרי החגים” היא בדיוק הזמן שבו אנשים רבים יכנסו למעגל מוכרי או רוכשי דירות. את כל המשימות שהם דחו בחודשי יולי אוגוסט, ולאחר מכן לאחרי החגים, הם מתחילים להוציא לפועל ממש עכשיו. האופציות במכירת דירה הן למכור באופן עצמאי, או על ידי סוכנות תיווך מקצועית. אז סקרנו עבורכם את הנושא, כמו גם את הדילמות הרבות העולות בתהליך. יהיה מעניין, אז שווה בהחלט להישאר!

אז כן, למכור דירה לבד זה אפשרי, זה קורה לחבר, לשכן ממול ואולי גם לקולגה. אבל האם זה מתאים לכולם? לא בטוח. מנגד, מסירת הדירה לסוכנות תיווך מנוסה שמוכרת עשרות דירות בשנה, אף היא אינה פשוטה, הרי נסמוך על אדם שאיננו מכירים? ומצד שני מכירת דירה היא עבודה לא פשוטה. אז בואו נראה מה היתרונות ומה החסרונות בין השניים.

על החסרונות של שיווק דירה על ידי סוכנות תיווך

תשלום עמלה –אנחנו הישראלים שלאורך כל ההיסטוריה הוגדר כאנשים שיודעים לעשות עסקים, אך אוהבים לעשות הכל לבד ולשלם כמה שפחות. אז למה שנשלם על משהו שאפשר לעשות בעצמנו, הרי בתום מכירת הדירה סוכנות השיווק תגבה עמלה בעבור העבודה. אך בואו לא נשכח כי מדובר על בעלי מקצוע מנוסים היודעים לנהל משא ומתן קשוח לגבי מחיר הדירה, כך שיש כאן יתרון מובהק.

הקושי בלסמוך על מישהו שאתם לא מספיק מכירים  – כן, מסירת הדירה לאדם שאנו לא מספיק מכירים דורשת אומץ רב, הרי מדובר לרוב על עסקה הכלכלית היקרה ביותר בחיינו. בנקודה זו נדגיש כי פגישה ראשונית, כימיה טובה והמלצות מלקוחות קודמים בהחלט יכולים למגר את הדילמה.

שם רע למתווכים– יש לא מעט סיפורים על מתווכים, בהם הבטחות שווא למוכרי דירות, כמו מכירת הדירה במחיר מוגזם או לא סביר, מתווכים שלא באמת השקיעו במכירת הדירה ועוד. אך בתכל’ס יש ויש, כמו בכל תחום אחר. כולנו מכירים את התכנית ‘יצאת צדיק’ אשר מאתרת בעלי מקצוע נוכלים, אבל יש ביניהם גם לא מעט צדיקים.

על היתרונות של שיווק דירה על ידי סוכנות תיווך

אם נקפוץ לרגע לשוק האמריקאי, נראה שמעל 95% מהדירות נמכרות באמצעות סוכנויות תיווך, ולפי האחוזים של סוכנות תיווך בתל אביב, דירות בתל אביב אשר נמכרות באמצעות סוכנות תיווך הם הגבוהים ביותר בישראל.  רק נציין שממוצע זמן מכירת דירה בתל אביב עולה על 5 חודשים. זה אומר שאם תמכרו דירה באופן עצמאי, יהיה עליכם “לעבוד” בעבודה נוספת מעל 5 חודשים. כידוע, מכירת דירה היא עבודה קשה בפני עצמה.

אחריות ומחויבות – כאשר סוכנות שיווק מנוסה מקבלת דירה, יש לה משקל לא קל על הכתפיים ובאופן טבעי היא משקיעה כסף רב בשיווק הנכס, אנרגיות וזמן. עליה להראות את הדירה לפחות ל-50-100 מתעניינים פוטנציאלים ולפעמים גם יותר, כאשר אותה סוכנות מקווה למצוא קונה נבחר שהדירה מתאימה לו והוא יהיה מוכן לשלם את המחיר המקסימלי עבורה.

בדיקות מקיפות של הנכס – סוכנות שיווק תיעזר בבעלי מקצוע המומחים במדידה מקצועית של הדירה (שלא יתפספס שום מ”ר בדירה),  כדי לדעת מהו השטח הנטו של הדירה, במיוחד שהיום כל מ”ר בתל אביב שווה הרבה מאוד כסף. מעבר לכך, סוכנות תבצע בדיקה משפטית והנדסית של הנכס והכנת תיק נכס מסודר הכולל את ההיתר בנייה, נסח טאבו, תסריט ותקנון של הבית המשותף. כל זאת במטרה לספק מידע מדויק לקונים פוטנציאלים.

שיווק בכל המדיות הרלוונטיות – סוכנות שיווק תיעזר באפיקי פרסום מגוונים כדי להגיע ללקוחות פוטנציאלים ורציניים כדוגמת פרסום באפיקי מדיה דיגיטלית, קידום בגוגל, קידום ממומן בפייסבוק, עיתונות, צילום מקצועי של הדירה ועוד. מעבר לכך, סוכנות תיווך מחזיקה במתווכים מקצועיים המוציאים שיחות יזומות למאגר ענק של לקוחות  ומעניקים מידע ראשוני למתעניינים חמים שהדירה יוכלה להיות רלוונטית עבורם, וכך מסננים קונים לא רלוונטיים.

ניהול משא ומתן ושיתופי פעולה – סוכנות שיווק תנהל משא ומתן עם כל ההצעות המתקבלות מטעם הקונים הפוטנציאלים, תציע זמינות מלאה להצגת הדירה ותבצע שיתופי פעולה עם סוכנויות תיווך נוספות באזור כדי לאתר את הקונה הפוטנציאלי.

לסיכום, אם ברצונכם למכור דירה באופן עצמאי, דעו כי הדבר אפשרי, אך כרוך בהרבה כאב ראש. אך אם תחליטו להעביר את “כאבי הראש” לסוכנות תיווך, עליכם לדעת כי הקונים הרציניים נעזרים במתווכים מקצועיים שמראים להם רק דירות רלוונטיות המתאימות לצרכים שלהם, כך שבהחלט מדובר על יתרון מובהק.

אנחנו בסוכנות “יש נדל”ן” מלווים לקוחות מההיבט האישי והאנושי, כדי לאפשר למוכרי הדירות למכור את דירתם בדרך המהירה והבטוחה. אנו מזמינים אתכם לפגישת היכרות, כדי שנוכל להכיר ולצאת למסע מכירה מקצועי.

מתעניינים במכירה או קנייה של דירה?

מזמינים אתכם להתייעצות חינם עם מומחי הנדל”ן שלנו

שתפו את החברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השווה רישומים

לְהַשְׁווֹת
קבלו ייעוץ חינם
השאירו פרטים ומומחי הנדל"ן שלנו ידברו איתכם בקרוב
דילוג לתוכן