איך מוצאים מתווך בתל אביב?

מתווך בתל אביב - שחר רבינוביץ

התחלתם לחפש דירה, או שהחלטתם להעמיד את הדירה שלכם למכירה, ובאמצע הדרך גיליתם שזה לא כל כך קל כמו שחשבתם? אז החלטתם להיעזר בבעל מקצוע, אחד כזה שיודע מה הוא עושה, ויוריד מכם את העומס והניהול של ההליך. אבל איך עושים את זה? איך אתם מוצאים מתווך בתל אביב שכדאי ומומלץ לעבוד איתו?

איך תוכלו למצוא מתווך בתל אביב?

כמו בכל דבר שמחפשים, הבדיקה הראשונה שכדאי לכם לעשות היא ברשת האינטרנט. בדקו האם יש למשרד התיווך אתר, האם יש לו דף פייסבוק פעיל, המלצות ומה הם התכנים שהוא מעלה לרשת. בדרך כלל, מתווך מומלץ ומקצועי, יופיע במיקומים שונים ברחבי הרשת, ותוכלו להתרשם ממנו, מהפעילות שלו ומהנכסים שהוא מציע למכירה. הפעילות הדיגיטלית של המתווך יכולה להעיד ממקור ראשון על המקצועיות שלו ועל הערך שהוא עשוי לתת לכם. כמו כן, תוכלו לוודא שמדובר במתווך פעיל, בעל רישיון תיווך בתוקף, שמבצע הרבה עסקאות ויש ברשותו נכסים נוספים למכירה. ההמלצה שלנו היא שגם אם קיבלתם המלצה “מפה לאוזן” על מתווך מסוים, בכל זאת כדאי לבדוק אודותיו ברשת, ולהתרשם בעצמכם לפני שתבחרו להתקדם איתו.

במידה ואין אודות המתווך מידע ברשת מה זה אומר?

לא תמיד זה אומר משהו. נכון שהיום הכל כמעט נעשה באופן דיגיטלי, ולרוב בעלי המקצוע יש נוכחות כלשהי ברשת, אבל יש בעיר לא מעט מתווכים מהדור הישן, שעושים עבודה מעולה ומקצועית, שאינם פעילים ברשת. לכן, גם אם תחפשו טוב, לא בהכרח תמצאו עליהם מידע כלשהו. זה כמובן לא אומר שאתם צריכים לוותר על ההתקשרות איתם רק בשל היעדרותם מהמרחב הדיגיטלי. חשוב לזכור שלכל מתווך יש את שיטות העבודה שלו, ותמיד מומלץ להיפגש, לשמוע בראש פתוח מה שיש לו להגיד ולהתרשם פנים מול פנים מהאדם שעמו אתם רוצים לעבוד.

אי אפשר פשוט לבחור אקראית מתווך?

כמו בכל תחום, גם בתחום התיווך צריך לדעת לבחור עם מי אתם עובדים. יש לא מעט מתווכים טובים, שהם בעלי מקצוע אמינים ואיכותיים, שאכפת להם מהשירות שהם נותנים ללקוחות שלהם ומבינים את גודל העסקה שהלקוח מבצע דרכם. לעומתם, יש גם מתווכים שהדבר היחיד שיעמוד לנגד עיניהם זה ביצוע העסקה, מבלי שאיכות העסקה או טובת הלקוח יטרידו אותם. לכן, תמיד כדאי לבדוק עם מי אנחנו מתקשרים ולבצע את כל הבירורים הנדרשים לפני שיוצאים יחד לדרך משותפת.

אפשר לדעת מראש עם מי לא כדאי לעבוד?

כמובן שאין לנו רשימה שמית של מי שלא כדאי לעבוד איתו, אבל אתם תוכלו להרגיש את זה לבד במהלך הבדיקה שתעשו. למשל: מכירים את זה שהפרסומים של מתווך לא אמינים באופן עקבי? פעם הדירה שהוא פרסם כבר לא אקטואלית, פעם השטח לא מדויק ובפעם אחרת הוא לא יודע מה צורת הרישום בטאבו. אלו יכולים להיות סימנים שיתריעו בפניכם שמדובר במתווך לא אמין, או לא מספיק מקצועי, ושלא כדאי לכם לעבוד איתו. ובסופו של דבר, אין כמו התרשמות אישית מהאדם שניצב מולכם. אין לנו ספק שלאחר פגישה פרונטלית מול מתווך מסוים אתם תוכלו לדעת בוודאות אם אתם רוצים לעבוד איתו או לא, כי לחיבור האישי וליחסי האמון בינכם יש משקל רב בהחלטה במי תבחרו.

 

מוכרים או קונים דירה בתל אביב ואתם ממש לא רוצים לעשות את זה לבד? אתם בהחלט צודקים, וכדאי שתתחילו לחפש מתווך בתל אביב, שילווה אתכם בתהליך. מדובר, ככל הנראה, בעסקה הגדולה שיותר שתעשו בחייכם, ומומלץ שתעשו את זה עם מתווך מקצועי ואיכותי, שישרת את האינטרסים שלכם וייצג אתכם בצורה הטובה ביותר. אנחנו ב”יש נדל”ן” בעלי ניסיון עשיר בשיווק ומכירת דירות של לא מעט לקוחות מרוצים, ונשמח ללוות גם אתכם בתהליך הרכישה / מכירה. מבטיחים שתסיימו את העסקה עם חיוך.

 

שלכם,

שחר רבינוביץ

שותף מייסד, סוכנות “יש נדל”ן”

קבלו ייעוץ חינם
השאירו פרטים ומומחי הנדל"ן שלנו ידברו איתכם בקרוב
דילוג לתוכן