הביקוש והפתרונות לדיור בלב ומרכז תל אביב

שוק הדיור בתל אביב

הביקוש והפתרונות לדיור בלב ומרכז תל אביב

תל אביב, היא עיר ללא הפסקה, בירת העסקים של ישראל שבהחלט מסבירה את הביקוש לדירות כמעט בכל אזור ברחבי העיר. אך כשמדברים על לב ומרכז תל אביב הקושי למצוא דירה מוביל אותנו הישר לזרועותיהם של מתווכים המחזיקים בדירות בבלעדיות, אשר ללא אותם מתווכים היו זמינות לכל מי שמעוניין להגשים את החלום.

תל אביב עוד בראשית הקמתה נחשבה לעיר מרכזית, שבה ניתן למצוא הכל מהכל. בתחילת שנות ה-90, שאז היא החלה לצמוח, מגדלים נבנו בה זה אחר זה, ואף הושלמה בסוף שנות התשעים הבנייה של מגדלי עזריאלי הנחשבים לחותם של הדימוי שלה – ‘עיר ללא הפסקה’. גם קראו לה עיר הבילויים והחטאים מה שהוסיף רבות למוניטין של העיר התוססת בעולם, ממש כמו אמסטרדם, ברלין ובירות נוספות באירופה.

דירה חלומית במרחק הליכה מהים

אם נסתכל מלמעלה על לב ומרכז תל אביב, נראה שיש שם לא מעט אזורים מבוקשים, ואף מבוקשים מאוד, הרי מי לא ירצה להתגורר במרחק הליכה מהים, מהבימה וממקומות בילוי הפתוחים עד לשעות הקטנות של הלילה? בואו נגיד שאף אחד לא יסרב, אפילו לדירת חדר קטנטנה בפריים לוקיישן.

בשנים האחרונות גם שדרות רוטשילד העלתה את הרף, בעיקר בשל מלונות הבוטיק שנפתחו זה אחר זה בשדרה. יצא לכם לטייל בשדרות רוטשילד בשבת ביום שמש נעימה? להרגיש את האנרגיות המדהימות שיש בלב העיר זה פשוט מדהים! נוסף לכל אלה, הבניינים המיוחדים לשימור בסמטאות, לטייל בשדרות רוטשילד הפתוח ו המרתק וכמובן איך אפשר לפספס את מגדל רוטשילד 1- הנחשב למגדל המגורים היוקרתי והאיכותי ביותר בעיר שלא ניתן לאתר בו דירות יוקרה למכירה ואם כבר יוצאת למכירה דירה במגדל, מתעניינים פוטנציאלים מוכנים לרכוש בכל מחיר. רק תדעו שקונים ספציפים ממתינים כבר שנה או שנתיים שתצא שם דירה למכירה במשרדנו.

קצב של העיר, בניינים לשימור ותמ”א 38

בניינים לשימור אומנם מוכרים לנו מהנוף הנשקף בשדרות רוטשילד ומהסמטאות הציוריות באזור, אך כמה מאות מטרים משם אנו יכולים לראות את רח’ נחלת בנימין שהפך ממקום מוזנח ומלוכלך לציורי ומרהיב מלא בבית קפה, מסעדות ותיירים, וזאת בזכות פרויקטי השימור שהחלו ממש בתחילת העשור האחרון. לדוגמה, ברחובות הסמוכים – רמב”ם, התבור וסמטת שפ”ר וכדומה החלו לשווק דירות שנעשו בהן שימור מחמיר, כך שחובבי הז’אנר של בתים גדולים בעיצוב של פעם, בהחלט יוכלו למצוא באזור את מבוקשם ממש בימים אלה.

מלבד התכניות לשימור, נראה כי עיריית תל אביב לקחה בשתי ידיה את תכניות המתאר החדשות, הלו הן התכניות מכח תמ”א 38 שהכינה עריית תל אביב בשנים האחרונות, תכנית הקרויה “תכנית הרובעים” המפרטת את זכויות הבנייה ואופי הפיתוח של אזורים ברחבי תל אביב. בלב ת”א מבוצעים פרויקטים רבים של חידוש מבנים – בעיקר תכניות תמ”א 38 או פינוי-בינוי, המייצרים היצע רחב של דירות יוקרה המאפשרות לאנשים להגשים חלום ולהתגורר ברחובות מרכזיים בעיר, ואפילו במרחק הליכה מחוף הים. רק נזכיר שכל תכנית שכזאת מגדילה את היקף הדירות בלב ומרכז תל אביב, כאשר רוב הדירות החדשות נמסרות לשיווק אצל סוכניות תיווך מובילות.

יותר ויותר דירות איכותיות מסתתרות אצל מתווכים

מציאת דירה בלב ומרכז תל אביב אינה פשוטה, בשיטוט בפורטלים חינמיים כמעט שלא ניתן למצוא דירות למכירה, כמו גם להשכרה (אשר הינן ראויות למגורים כמובן). למה זה קורה? רוב הדירות המוצעות במרכז תל אביב שייכות למשקיעים, או ליורשים כאלה ואחרים. מרביתם אינם מעוניינים לעסוק בנושא, להראות את הדירה לקונים, כמו גם לנהל משא ומתן עם רוכשים או שוכרים. מוכרים אלה לרוב מבינים את חשיבןתן ויתרונותיהן של סוכניות תיווך, ולכן דירות אלה מנותבות היישר לזרועותיהן של   סוכנויות התיווך המתמחות באזורים אלה. הפניה לסוכנות שכזו תוכל לאפשר לכם למצוא דירות בבלעדיות, חלקן לאחר שימור, דירות חדשות שנולדו עקב תכניות תמ”א, דירות עם אופי תל אביבי, ובכן דירות רגילות הראויות למגורים.

מחפשים דירה למכירה תל אביב? אנחנו כאן בשבילכם. צוות “יש נדל”ן” מחזיק במאגר דירות בשיווק בלעדי. אז בואו נדבר!

מתעניינים במכירה או קנייה של דירה?

מזמינים אתכם להתייעצות חינם עם מומחי הנדל”ן שלנו

שתפו את החברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השווה רישומים

לְהַשְׁווֹת
קבלו ייעוץ חינם
השאירו פרטים ומומחי הנדל"ן שלנו ידברו איתכם בקרוב
דילוג לתוכן