“ממש יקר פה”, “זאת נראית לי שכונה טובה”, “משהו מריח לי לא טוב”, “לא נראה לך מוזר שהדירה בשוק כבר יותר משנה?” לא נוכל לתאר כאן את כל הבעיות, תהיות והשאלות לגבי שוק הדירות בתל אביב אבל כמשרד תיווך בעל ניסיון מקצועי בתחום כבר שנים אנחנו כן נוכל לתת לכם טיפים מקצועיים שיעזרו לכם לחפש דירות למכירה בתל אביב.


שוק הדירות למכירה בתל אביב בשנת 2019 ומה מצפה לנו ב2020

שוק הדירות למכירה במרכז הוא לא כמו שכולם חושבים, בעיקר אם נסתכל על הדירות למכירה בתל אביב. מספרים לנו שיש הקפאה במכירת דירות אבל כמתווכים בתל אביב מזה שנים, אנחנו לא רואים בועה שהולכת להתפוצץ, אלא ההיפך הוא הנכון. אם נסתכל על השנה האחרונה למשל, שנת 2019 שאוטוטו מסתיימת, המחירים עלו בכ – 3% לעומת התקופה המקבילה בשנת 2018. אז נכון, זו לא עליית מחירים דרסטית אבל בואו לא נשלה את עצמנו, ברור לכולם שהדירות למכירה בתל אביב מיועדות למעמד מסוים ולא כל אחד או אחת יכולים לרכוש דירות למכירה בתל אביב. ולמרות ה”הקפאה”, זה פשוט עניין של ביקוש והיצע, יש ביקוש גדול מאוד ביחס להיצע הדירות הקיים בתל אביב בשונה מאזורים אחרים בארץ. ואנחנו צופים שגם ב2020 המגמה לא תשתנה, אם כי היצע הדירות יגדל קצת בעקבות קצב בנייה מהיר והתחלות בנייה של כ-5,000 דירות בתל אביב, אבל עדיין הביקושים גדולים יותר, כך שהמחירים ימשיכו לעלות. המשוואה היא פשוטה, אם יש לכם כסף לקנות דירה בתל אביב, אנחנו ממליצים לך לעשות זאת בהקדם ולהתחיל לחפש. למעשה, הכנו לכם 5 טיפים שיעזרו לכם בתחילת הדרך של חיפוש דירות למכירה בתל אביב.


5 טיפים למחפשי דירות למכירה בתל אביב לקראת 2020

בחירת מתווך – בדיקה ראשונית ומחייבת

כפי שאתם וודאי יודעים, השוק שלנו רווי במתווכים, חלקם טובים יותר חלקם טובים פחות וחלקם לצערנו הרב מתחזים ונוכלים. ולכן, אם יש משהו שאנחנו ממליצים על גבול הדורשים מכם, זה לבדוק אם המתווך הוא אכן מתווך מורשה. בדיקה מוקדמת באתר של משרד המשפטים אם המתווך שלכם נמצא ברשימת המתווכים המורשים יכולה לחסוך לכם הרבה כאב ראש אחר כך, לא עלינו גם עוגמת נפש.

תכירו את המוכרים שלכם

נכון אתם קונים דירה אבל זה לא מספיק להכיר את הדירה, אתם חייבים להכיר את המוכר שלכם לעומק, יש מספיק כלים לעשות זאת ברשתות החברתיות מעבר ליצירת קשר ראשונית.

סבלנות

חיפוש דירה הוא תהליך שמצריך הרבה סבלנות, אל תקנו מהר ובטח ובטח שאל תקנו מתוך פשרה על הדירה, בשביל זה יש מספיק מתווכים בתל אביב שיעשו בשבילכם את העבודה.

תשאלו את השאלות הנכונות

בתחילת תהליך חיפוש הדירה לא יודעים כל כך מה לשאול ולבדוק, אבל לאחר כמה דירות שראיתם תדעו לשאול את השאלות הנכונות, אז למה לא כבר להגיע מוכנים עם שאלות מראש לכל דירה?

הצעת מחיר בכתב

מצאתם דירה שאהבתם? תגישו הצעה בכתב. אל תשכחו שיש עוד מתחרים על הדירה שאתם אוהבים, ולכן על מנת להיתפס ברצינות אצל המוכר ולבדל את עצמכם, תשלחו למוכר שלכם הצעה לא מחייבת בכתב.

מקווים שעזרנו, בהצלחה!

השווה רישומים

לְהַשְׁווֹת
קבלו ייעוץ חינם
השאירו פרטים ומומחי הנדל"ן שלנו ידברו איתכם בקרוב